V pomoč pri reševanju izzivov na Cassini Hackathonu bodo na voljo TOP mentorji

Svoje dragocene znanje in izkušnje povezane z izzivi, bodo s teboj delili izkušeni mentorji. Organizatorji smo zagotovili več kot 15 mentorjev iz različnih področij, ki vam bodo pomagali pri rešitvah, tako iz tehnološke strani kot iz tehnične. 

 

Kateri mentorji ti bodo pomagali pri reševanju izzivov?

 

Blaž jakopin

Blaž Jakopin je ustanovitelj podjetja Priot in idejni vodja sistema HiFlyer, ki pomaga trenerjem tekmovalcev v smučarskih skokih meriti določene parametre skoka. Blaž se je po končani diplomi zaposlil kot mlad raziskovalec v Laboratoriju za robotiko Fakultete za elektrotehniko na Univerzi v Ljubljani, kjer je kasneje tudi doktoriral. Že v času študija je pogosto sodeloval na razvojnih projektih v okviru Laboratorija za robotiko, hkrati pa tudi pri organizacijskih projektih. Blaž je tekom svojih raziskav samostojno razvijal vse vrste senzornih sistemov za merjenje fizioloških in biomehanskih parametrov človeka ter načrtoval algoritme za obdelavo podatkov in vodenje mehanskih sklopov. Blaž pa se je s svojo ekipo Yolanda udeležil tudi 4. Cassini Hackathona in zmagal. 

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Domen Mongus

Domen Mongus je profesor na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (FERI) v Mariboru. Leta 2015 je bil del ekipe, ki je razvila najnatančnejši algoritem za prepoznavanje terena na svetu. Je član Laboratorija za geometrijsko modeliranje in algoritme multimedijev na Univerzi v Mariboru.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

 

 

 

LUKA MUSTAFA

 

Luka Mustafa ustanovitelj in direktor podjetja IRNAS - inštituta za razvoj naprednih aplikativnih sistemov, d.o.o ter soustanovitelj Testnik.io. Luka v okviru podjetja IRNAS vodi multidisciplinarno ekipo razvojnikov, s katero razvija brezžične optične komunikacijske sisteme in IoT naprave ter produkte. Po izobrazbi je inženir elektronike in telekomunikacij z magisterijem priznane univerze UCL v Londonu. Poznan pa je tudi kot najmlajši štipendist in sedaj alumni eminentne fundacije Shuttleworth Foundation.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

TOMAŽ ŠČAVNIČAR

 

Tomaž Ščavničar je vodja podjetja Refarmo, katerega misija je digitalizacija agro industrije. Je tudi programski inženir in poslovni razvijalec, pomaga pa tudi pri oblikovanju poslovnih in produktnih strategij. Navdušen je nad prihodnostjo prehrambene industrije, trajnosti, zdravja tal, biotske raznovrstnosti in programske opreme. Razvija ideje in gradi algoritme za obdelavo posnetkov vesoljskih satelitov, podatkov senzorjev ter rešitev v ‘oblaku’, ki so namenjeni za uporabo na področju kmetijstva in proizvodnje hrane.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

dr. dušan heric

Dr. Dušan Heric je ustanovitelj in direktor podjetja Poligram, ki se ukvarja z razvojem in trženjem sistema za sledenje Trak8. Trak8 je prva izbira za sledenje vozil, upravljanje flote in terenskega dela, ki jo odlikuje zanesljivo delovanje, odlična podpora, uporabniško prijazna aplikacija s številnimi moduli. Deluje na mobilnih napravah in namiznih računalnikih. Dušan je svoje izkušnje v preteklosti nabiral na mariborski Fakulteti za računalništvo, elektrotehniko in informatiko, kjer je opravil tudi doktorat. Kmalu je ugotovil, da ga delo na fakulteti ne veseli in svojo poslovno idejo je predstavil Tovarni podjemov ter jo začel razvijati. Danes njegovo podjetje Poligram uspešno raste in zaposluje najboljše strokovnjake.

 

 

 

MATEJ RUS

Matej je so-ustanovitelj in izvršni direktor Tovarne podjemov, visokošolski predavatelj za podjetništvo ter vodja mednarodne konference Podim. Je strasten vodja v startup ekosistemu in dizajner novih podjemov, katerega poslanstvo je podpora regionalnim startup in scaleup podjetjem. Navdušenje nad strateškim načrtovanjem, oblikovanjem drznih vizij in razvojem inovacij ga žene, da pomaga podjetnikom preoblikovati njihova podjetja in graditi nove podjeme. Kot svetovalec pomaga podjetjem pri uvajanju podjetniškega razmišljanja in inovacijskih metod, sodeluje z ambicioznimi podjetniki in podjetji za pozitiven prispevek k razvoju družbe ter si prizadeva za nadaljnji razvoj slovenskega in regionalnega startup ekosistema.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

URBAN LAPAJNE

Urban Lapajne je strokovnjak za oblikovanje programov za startup in scaleup podjetja, svetovalec in povezovalec v startup ekosistemu, z več kot 18 leti izkušenj. Njegova strast je oblikovanje in izvajanje pospeševalnih programov za zgodnje in semenske faze, ki omogočajo učinkovito ustanavljanje podjetij ter testiranje in validacijo trga. Je programski direktor najvplivnejšega startup in tehnološkega dogodka v regiji – Podim. Veliko časa posveti svetovanju startupom in korporacijam. S svojo široko domačo in mednarodno mrežo je tudi vrhunski povezovalec.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

NATAŠA RUS

Nataša Rus je izkušena vodja procesov in organizacije dela ter marketinška svetovalka z več kot 18 leti delovnih izkušenj. Uspešno organizira delo in procese v univerzitetnem podjetniškem inkubatorju z več kot 150 dogodki na leto in več kot 1.000 opravljenimi mentorskimi urami. Ima organizacijske supermoči, ki ji omogočajo brezhibno izvedbo velikih in malih projektov brez zamujanja rokov. Je marketinška oseba z globokim razumevanjem digitalnih kanalov ter sposobnostjo oblikovanja in izvedbe učinkovitih marketinških kampanj, ki dosegajo zastavljene cilje.

 

Njen LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

IGOR KRIŽNAR

Igor Križnar je podjetnik, angelski investitor, razvijalec aplikacij in vodja projektov, ki ima bogate izkušnje na področju vesolja in visokih tehnologij. Igorja poznamo tudi kot soustanovitelja visokotehnološkega podjetja Cosylab ter soinvestitorja v startup Paradigma Technologies, ki se je letos potegoval za prestižni naslov Slovenski start:up leta. Igor pa je tudi ustanovitelj Slovenia-Frankfurt business club, v okviru katerega spodbujajo in omogočajo izmenjavo stikov med slovenskimi in nemškimi podjetji in strokovnjaki.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

 

MARK KALIN

 

Mark Kalin je izkušen strokovnjak za poslovni razvoj, svetovalec, investitor in predavatelj, z zelo bogato izobrazbo, saj ima 4 magisterije. Med svojimi izkušnjami je bil član Uprave Skupine Elektronček na področju investicij, pred tem je bil direktor za poslovni razvoj v skupini Kolek, tor, ki ima 5.5, 00 zaposlenih. Mark je bil tudi direktor v Švedskem skladu Nordic, Delta Group, vodja inovacij in razvoja v družbi BTC d., d. , , in je tudi ustanovitelj pod, , , , , , , , , , jetja Love Pets in podcasta Beyond Leadership. Trenutno je direktor v ABC Acceleratorju. 

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Muhamed turkanović

Muhamed Turkanović je visokošolski učitelj, izredni profesor, na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Je vodja raziskovalne skupine Blockchain Lab:UM Inštituta za informatiko, namestnik predstojnika Inštituta za informatiko, vodja slovenskega EDIH-a DIGI-SI, vodja Digitalnega inovacijskega stičišča Univerze v Mariboru, vodja projektov H2020, Horizont Evropa, Interreg Alpine Space ter ARRS CRP. Njegovi trenutni raziskovalni interesi vključujejo področja tehnologij veriženja blokov, podatkovnih tehnologij ter digitalnih identitet.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

Sergej krajnc

Sergej Krajnc je ustanovitelj in direktor podjetja Termodron. Podjetje povezuje digitalni svet s kmetijstvom in praktičnimi rešitvami, ki so za kmetije in kmetijska podjetja učinkovite in preproste za uporabo. S pomočjo satelitskih posnetkov, dronov ter drugih naprednih senzorjev in tehnologij izvajajo aktualne storitve na področju preciznega kmetijstva z namenom zmanjšanja porabljenih sredstev (škropiv, gnojil, semen), zmanjšanja negativnih vplivov na okolje in povečanja konkurenčnosti kmetij. Z digitalno platformo Termodron Forms omogočajo beleženje in pregled vsakodnevnih aktivnosti na kmetiji za potrebe poročanja v kmetijskih subvencijskih programih in za bolj natančno načrtovanje upravljanja kmetije v prihodnje. Leta 2019 so na Agrobiznis hi-tech natečaju zmagali kot najboljši ponudnik novih tehnologij v kmetijstvu. Sergej pa je tudi član DIH AGRIFOOD in EARSC.

 

 Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Klara eva kukovičič

Klara Eva Kukovičič je televizijska in radijska voditeljica na RTV Slovenija, podkasterka, vodja govorniške ekipe TEDxLjubljana in trenerka javnega nastopanja. V preteklih letih je delovala kot pobudnica in soorganizatorka podjetniških dogodkov v Podjetniškem inkubatorju Krško ter kot žirantka pri izboru najboljših podjetniških idej v Posavju. Po izobrazbi je magistrica prevajanja, vendar namesto knjig raje prevaja ideje in suhoparne podatke ter iz njih ustvarja zgodbe, ki pritegnejo. Je komunikatorka znanosti, tehnologij in inovacij ter moderatorka številnih prireditev, dogodkov in (mednarodnih) konferenc.

 

Njen LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Nejc Habulin

Nejc Habulin je UX/UI oblikovalec v podjetju nChain, globalnem tehnološkem podjetju, ki razvija napredne Web3 rešitve. Hkrati sodeluje tudi pri drugih zanimivih projektih, med drugim je s svojim znanjem na področju uporabniške izkušnje pomagal pri razvoju orodja za učenje matematike s pomočjo umetne inteligence Astra AI. Prav tako se zanima za delo v zagonskih podjetjih, v preteklosti pa je že bil ustanovni član startup ekipe, ki je razvijala mobilno aplikacijo za pomoč pri negi sobnih rastlin. Nejc stremi k ustvarjanju digitalnih produktov, ki so preprosti za uporabo in uporabnikom dvigujejo kvaliteto vsakodnevnega življenja.

 

 Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

Urša Gomboc

Urša Gomboc je UX/UI oblikovalka v podjetju nChain, kjer dela na prepoznavnih in zahtevnih projektih, med drugim je pomagala sooblikovati digitalno prenovo Bank@Net NKBM ob prevzemu OTP. Kot ustvarjalna oseba združuje svoje raznolike veščine in izkušnje, in ustvarja funkcionalne estetstke oblikovalske rešitve, z velikim povdarkom na uporabniški izkušnji.

 

Njen LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

 

 

Vid Peterman

 

Vid Peterman je tehnični direktor tehnološkega startup podjetja Modri planet d.o.o., ki se od leta 2011 ukvarja z razvojem programske opreme 3Dsurvey. V podjetju so vodilni mednarodni ponudnik geoprostorske programske opreme. Vida že od nekdaj navdušuje tehnologija in in njen neizmerni potencial za izboljšanje kakovosti življenja.

 

Njegov LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

 

Saša štraus

 

Dr. Saša Štraus je višja strokovnjakinja za področje trajnostnih prehranskih sistemov v ITC & DIH AGRIFOOD. Več kot 15 let vodi raziskovalno-razvojne in investicijske projekte na področju kmetijstva in proizvodnje hrane. V zadnjem obdobju se ukvarja predvsem s transformacijo prehranskih sistemov v trajnost skozi odpadno hrano, zapostavljene poljščine in zelenjadnice ter povečanjem biodiverzitete tako v primarni proizvodnji kot na krožniku potrošnika.

 

Njen LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

anja ilič

Anja Ilič je strokovnjakinja za podatkovno analizo pri podjetju GEN-I, ki slovi kot eno najbolj inovativnih ter rastočih podjetij na evropskem energetskem trgu. GEN-I je tudi prvi slovenski dobavitelj izključno brezogljične elektrike. Od začetka leta 2021 podjetje svojim odjemalcem dobavlja zgolj elektriko, ki je proizvedena iz brezogljičnih virov. S prehodom na čistejše vire energije zmanjšujejo ogljični odtis in omogočajo, da lahko vsak dom, pisarna in industrija prispeva k zmanjševanju segrevanja ozračja in varovanju našega planeta. Z njihovimi rešitvami želijo omogočiti vsem vpliv na ‘’zelen’’ jutri. Stojijo za dejstvom, da je izbira dobavitelja električne energije pomembna, saj vpliva na lepo in zeleno prihodnost. 

 

Njen LinkedIn si oglej TUKAJ!

 

 

dejan pernat

Dejan Pernat je direktor podjetja PP Agro d.o.o. Gre za napredno podjetje, ki na dobrih 3800 hektarjih poljedelskih površin, na sonaraven način, prideluje poljščine za proizvodnjo krmnih mešanic za rejo živali. Gonilo njihovega napredka in razvoja sta trajnost ter ekonomska učinkovitost, zaradi česar nenehno in intenzivno vlagajo v razvoj novih tehnologij in načinov proizvodnje krmnih mešanic pod blagovno znamko AGRONATUR. PP-Agro d.o.o. se lahko pohvali s 66 redno zaposlenimi, ki zagotavljajo kakovost, varnost in sledljivost njihovih proizvodov. So sinonim za napredek in strokovnost v kmetijskem sektorju.

 

 

Postani mentor tudi ti 

Si želiš s svojimi izkušnjami tekmovalcem na CASSINI Hackathonu pomagati tudi ti? 

Seznam mentorjem še sestavljamo. V kolikor se nam želiš pridružiti, nam piši tukaj

 

Sicer pa preveri kdo je nadobudnim inovatorjem pomagal na lanskem dogodku tukaj

 

Izvedba: Mojdenar IT d.o.o.